Pages Navigation Menu

Gokartversenyző

A PIKC nem volt több, mint aminek szántam…

A PIKC-ra (Lengyel Teremgokart Bajnokság) a KWC-re való felkészülés miatt neveztem be. Ez a pálya fog otthont adni idén a teremgokart világbajnokságnak, ami a legfontosabb verseny számomra. Nagyon erős mezőny gyűlt össze: 160 versenyző, azok, akik a KWC-n is részt vesznek.

31676660_622748114731796_2429513744938696704_n

Korábban már kétszer részt vettem ezen a bajnokságon: több futamgyőzelmet szereztem, valamint összetettben 4. lettem 2013-ban és 15. 2014-ben. Ezen eredmények miatt érthető, hogy nem vagyok túl boldog az idei 44. hely miatt, viszont rengeteg tapasztalatot szereztem ezúttal is.

31698743_622585638081377_6291803346890129408_n

Attól függetlenül, hogy nem a legjobb eredményeket értem el, nagyon élveztem a futamokat. Többnyire a 8-9. helyekről jöttem fel az 5-6. helyekre a futamokon, amikhez a taktika és előzések is kellettek. A versenyeken a sebességem nem volt rossz, viszont az időmérőket valamiért nem sikerült jól összeraknom, ezért volt az, hogy a selejtezők során mindig több helyet tudtam előrejönni.

31543747_622747498065191_465508312390041600_n

Azt hiszem, túl közel volt egymáshoz a CRKC és a PIKC, és sajnos a két verseny közötti két hétben nem tudtam elég időt szánni a felkészülésre, de még a pihenésre sem, talán ezért nem voltam most a toppon.

31491410_622747868065154_842151195920302080_n

A 36. helyen jutottam be az elődöntőbe, ami viszont nem alakult jól számomra, miután összeakadtam egy másik versenyzővel és több helyet veszítettem, ennek volt köszönhető, hogy a 44. helyre csúsztam vissza az összetettben. Ez nem az az eredmény, amire vágytam, de csalódott sem vagyok, hiszen rengeteg mindent tanultam, aminek hasznát vehetem majd a KWC-n.

31564202_622746178065323_6250467572316110848_n

Nem ülhetek ölbe tett kézzel, és ez az eredmény még több motivációt ad, jobban kell hajtanom, többet kell edzenem a KWC előtt.